Emma Watson

1. února 2015 v 10:23 | ©DW Team
Emma Charlotte Duerre se narodila rodičům Jacqueline a Chrisovi (oba právníci) v Paříži 15. dubna 1990. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a Emma se i se svým mladším bratrem Alexem (nar. 1993) přestěhovala do Oxfordshire, kde žijí s jejich matkou. Emma má tři nevlastní sourozence - od rozvodu dodnes žije Emmin otec s ženou, se kterou má tři děti - dvojčata dcery Ninu a Lucy (nar. 17.9.2004) a syna Tobyho (nar.2003). Jelikož Emma do pěti let vyrůstala ve Francii, tak kromě angličtiny mluví plynně francouzsky.

V 7 letech Emma vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí právě 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurs do prvního filmu o Harrym, Ronovi a Hemioně. Emma si vzpomíná, že do toho šla (na konkurs) kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava... Poté, co producent vybral herce do dvojice Rona a Harryho, byla Emma zavolána do kanceláře produkce spolu s Rupertem Grintem, kde jim oboum bylo sděleno, že vyhráli role Hermiony a Rona.

V deseti letech tedy Emma začala točit svůj první film v roli Hermiony Grangerové ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců - první část série filmů o Harrym Potterovi. Celá série byla natočena podle velmi populárních knih J.K.Rowlingové.

V den, kdy do kin vešel Harry Potter a Kámen mudrců bylo zlomeno již mnoho rekordů a Emmino vystupování ve filmu mělo ohlas po celém světě.

Emma dále pracovala na sérii o Harry Potterovi a filmy mají velký úspěch: Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Harry Potter a Ohnivý Pohár, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti: část 1 a Harry Potter a Relikvie smrti: část 2. V roce 2007 také Emma ztvárnila roli Pauline Fossil v televizní adaptaci románu Heidi Thomas Baletní střevíčky a v roce 2008 nadabovala postavu princezny Pea v animovaném filmu Příběh o Zoufálkovi.

Ani po Harry Potterovi Emma nepřestala natáčet. V roce 2011 jsme jí mohli vidět ve snímku Můj týden s Marilyn, kde ztvárnila postavu kostymérky Lucy a zahrála si po boku Michelle Williams nebo Eddieho Redmaynea. V roce 2012 přišla její další velká role a to ve filmu Ten, kdo stojí v koutě, kde po boku Logana Lermana ztvárnila postavu teenagerky Sam, za kterou obdržela cenu na San Diego Critics Choice Awards a spoustu dalších ocenění. O rok později se objevila hned ve dvou filmech, a to v životopisném krimi dramatu Sofie Coppoly Bling Ring: Jako Vipky, jejíž je velkou fanynkou a bylo jejím snem s ní pracovat. Ve filmu ztvárnila postavu Nicki, která je za řadu vloupání do domů celebrit s ostatními členy gangu odsouzena do vězení. Druhým filmem je komedie Apokalypsa v Hollywoodu, kde hraje samu sebe a musí společně s dalšími celebritami čelit apokalypse. V březnu 2014 se na ní můžeme těšit v další velké roli v katastrofickém snímku Darrena Aronofskeho Noe, kde ztvárnila nevlastní dceru Noema (Russell Crowe) Ilu. V roce 2015 se na ní můžeme těšit v thrilerech Regression a Colonia Dignidad. Ve stejném roce začne natáčet filmový muzikál La La Land. Dále se jako producentka podílí společně s Davidem Heymanem na filmu Queen of Tearling, kde si zahraje i hlavní roli.

Jako Hermiona je i Emma pilná studentka. V roce 2009 nastoupila na prestižní univerzitu Brown na Rhode Islandu. V září 2011 studovala rok na Oxfordu a v květnu 2014 jí čekají závěrečné zkoušky na Brownu. Po dokončení studia se chce plně soustředit na svou hereckou kariéru, ale chtěla by si i zkusit další věci kolem filmu a ráda by se i věnovala jiným aktivitám, jako je třeba malování.

Ve svém volném čase Emma sportuje (hraje pozemní hokej, házenou...). Zajímá se o umění (chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení) a ráda maluje. Ve svém domě v Londýně má na zdech vystaveno hned několik svých děl. Mezi její oblíbené aktivity také patří cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv. Miluje navštěvování přátel. Ráda se baví jako normální teenager, což je také jeden z důvodů, proč Emma tolik působí na lidi po celém světě.

Modeling
S rostoucím věkem se začala čím dál tím více zajímat o módu. Dodala, že módu považuje za velmi podobnou umění, které studovala ve škole. V roce 2008 Britský tisk uvedl, že by měla nahradit tvář Keiry Knightley pro značku Chanell. Tato informace však byla zcela popřena oběma stranami. V červnu 2009 potvrdila, že se stane partnerem a tváří nové kampaně společnosti Burberry. Později se objevila také na módní přehlídce Burberry 2010 Jaro/Léto po boku svého bratra Alexe, muzikantů Georga Craiga, Matta Gilmoura a Maxe Hurda. V roce 2011 se stala tváří francouzské kosmetické značky Lancôme. Jejich spolupráce, za kterou propagovala hned několik jejich výrobků, včetně parfému Midnight Rose, trvala až do konce roku 2013 a byla nahrazena herečkou Lily Collins.

Ambasadorka pro UN Women
V roce 2014 se Emma stala ambasadorkou pro OSN, konkrétně pro UN Women, kde propaguje a vede kampaň "He for She". Ta má upozornit na rozdíly mezi muži a ženami a přesvědčit co nejvíce mužů, aby souhlasilo s rovnoprávností. Emma na stejnojmené akci přednesla řeč, kterou ohromila a inspirovala davy lidí a další celebrity, které ji podporují. Zároveň také prohlásila, že je feministka.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama